Aktuální informace obecního úřadu

28.04.2022, 13:39 | Informace obecního úřadu |

Leták - Jak bezpečně najit zaměstnání odpovídající vzdělání občanům Ukrajiny v ČR

Karlovarský kraj se společností Člověk v tísni a Inovačním centrem INION vytvořily informační leták, který pomůže lidem z Ukrajiny najít kvalifikovanou práci a „nenaletět“ pochybným pracovním nabídkám.
V letáku jsou odkazy na internetové stránky Workania.eu/ www.workania.eu, které vytvořil portál Jobs.cz. Na stránkách se zveřejňují inzeráty práce a web je výchozím místem, kde mohou lidé z Ukrajiny začít kvalifikované pracovní uplatnění hledat. Na jedné adrese se tu pro ně zobrazí nabídky zaměstnání přímo od firem v České republice. V současnosti je jich tam téměř 8 tisíc a jsou to pozice s různou mírou požadované kvalifikace. Další užitečnou webovou stránkou je tržiště pracovních příležitostí pro zaměstnance z Ukrajiny, které spustil CzechInvest na webu Jobs4ua.cz/ Czechinvest - Jobs 4 UA. Prostřednictvím tohoto portálu mohou zaměstnavatelé nabízet zaměstnání pro uprchlíky z Ukrajiny. Lidé prchající před válkou tak díky němu mohou v tuzemsku najít nabídky práce od státem prověřených zaměstnavatelů z celé České republiky. Leták nabízí také webové stránky určené pro řešení základních životních situaci, informační portál Karlovarského kraje a portál Naši Ukrajinci, zřízený Ministerstvem vnitra ČR.
skrýt komentáře

Vložení nového komentáře

Komentáře vyjadřují stanovisko přispěvatelů, je však zakázáno vkládat komentáře, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo právními předpisy. Je rovněž zakázáno vkládat komentáře, které mají formu komerční reklamy. Komentáře, které jsou v rozporu s uvedenými zásadami, budou smazány.

Copyright © 2023 Obec Vintířov | Leták - Jak bezpečně najit zaměstnání odpovídající vzdělání občanům Ukrajiny v ČR
beInside.cz - tvorba webů na míru | Prohlášení o přístupnosti | Informace o cookies | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Ochrana soukormí - Privacy Policy