Aktuální informace obecního úřadu

01.03.2022, 9:23 | Informace obecního úřadu |

Pomoc Ukrajině

Vlajka Ukrajiny
1. POMOC PRO UPRCHLÍKY A JEJICH RODINY

Na pracovníky obecního úřadu se mohou obracet lidé, kteří mají příbuzné na Ukrajině, hledají radu, nebo pomoc. Stejně tak zde naleznou odbornou pomoc i případní uprchlíci.
Popřípadě můžete volat na linku 352 665 416, nebo psát na email vintirov@vintirov.cz. Na tento email také pište s nabídkami materiální pomoci. My budeme všechny nabídky evidovat a využijeme je, až bude potřeba. 
2. MATERIÁLNÍ POMOC A UBYTOVÁNÍ
Na email vintirov@vintirov.cz mohou psát také všichni, kdo by rádi pomohli s ubytováním, nebo přispěli materiálně na pomoc uprchlíkům z území Ukrajiny. V této situaci budeme v koordinaci s krajem a humanitárními organizacemi řešit konkrétní potřeby uprchlíků. Záleží, v jakém množství a kdy do naší obce přijdou.
Vzhledem k tomu, jak nepřehledná je v tuto chvíli situace a jak rychle se budou vyvíjet potřeby uprchlíků, ale i lidí na Ukrajině, doporučuji kromě materiální pomoci zvážit i finanční příspěvek. Velké organizace jako UNICEF nebo Člověk v tísni vědí velmi dobře, co je potřeba a dokáží to obstarat rychle a efektivně. 
3. FINANČNÍ POMOC
Vzhledem k tomu, že pomoc koordinují profesionální charitativní organizace, nebude obec Vintířov zakládat vlastní sbírku. Považuji za správné podpořit již existující možnosti pomoci. Např.
- Konto SOS Ukrajina Člověk v tísni (působí na Ukrajině od roku 2014) – 009 320 93 20/0300     
- UNICEF (též působí na Ukrajině od roku 2014) – 117 711 77 / 0300
- Charita pro Ukrajinu Charita Česká republika – 556 600 22 / 0800
 4. ZÁVĚREM
Každá pomoc se počítá. Moc děkujeme každému, kdo není a nebude lhostejný. Moc děkujeme i každému, kdo vyjádří podporu obyvatelům Ukrajiny v jejich boji.
Každopádně tady budeme a jsme připraveni pomoci každému, kdo to bude potřebovat.

Přidejte první komentář