Aktuální informace obecního úřadu

07.05.2020, 9:07 | Informace obecního úřadu |

BMW - informace o zahájení stavby

Obrázek polygonu BMWMilí spoluobčané,
Rádi bychom Vás informovali, že 6. května nabylo právní moci stavební povolení pro část testovacích drah projektu BMW Group Vývojové Centrum. Díky tomuto kroku, zahájí v následujích týdnech společnost BMW Group stavební a zemní práce na svých pozemcích. Genrálním dodavatelem stavby části testovacích drah je společnost COLAS.
Prvních několik měsíců budou hlavní aktivitou zemní práce a doprava stavebního vybavení a materiálu. V této fázi projektu předpokládáme objem dopravy okolo 40 nákladních vozidel denně. Věříme, že toto navýšení dopravy nebude v běžném provozu znatelné, nicméně pokud byste měli jakékoli otázky, či problémy související se začátkem stavebních prací, můžete se obrátit přímo na nás, popřípadě na zástupce BMW Group, pana Petra Pospíšila, prostřednictvím emailu info.sokolov@bmwgroup.com.
Nové vývojové centrum, které poskytne práci několika stovkám zaměstnanců, se bude sestávat z komplexu testovacích okruhů, které budou použity pro vývoj a testování nových technologií v dopravě. Kromě toho také na území s rozlohou přibližně 650 hektarů vzniknou administrativní a provozní budovy, dílny, sklady a další infrastruktura potřebná pro provoz centra a provádění testů a zkoušek.
                                                                                                             Petr Pospíšil, BMW Future Mobility Development Center 

Přidejte první komentář