Aktuální informace obecního úřadu

05.09.2017, 10:24 | Informace obecního úřadu |

Kurz - dekorativní úprava čerstvého ovoce a zeleniny

úterý 26. září 2017 od 17.00 hodin je pro zájemce uspořádán kurz, ve které si budete moci vyzkoušet velice zajímavou a kreativní záležitost, jak se dají vytvářet jednoduché ozdoby a květiny z ovoce a zeleniny. Kurz se uskuteční v sále kulturního domu U Kahanu a povede ho paní Lydie Kraková. Carving (dekorativní úprava čerstvého ovoce a zeleniny) má dávnou historii. Prvopočátky nalezneme v Asii, kde tato technika vyřezávání má své kořeny. V současné době se v gastronomii stále více klade velký důraz na estetiku, a proto se pro zvýšení atraktivity stává dekorativní úprava  ovoce a zeleniny nezbytnou součástí  nejen rautových stolů, ale může být i originálním dárkem. Pro vyřezávání lze využít téměř jakékoli ovoce nebo zeleninu. Nejčastěji se využívá meloun nebo dýně, ale lze využít i avokádo, papáju, velmi oblíbeným materiálem je i jablko. Ze zeleniny pak mrkev, kedlubny, pórek, červená řepa. K vyřezávání se používají speciální dlátka a nožíky.Pro zájemce je uspořádán kurz:

- jednoduché ozdoby a květy ze zeleniny - květy z ředkviček, pórku, mrkve ...


Termín: 26. září od 17.00 hod.
Kde: Sál kulturního domu „U Kahanu“
Kurzem bude provádět: Lydie Kraková
Cena: 50,-Kč/2-2,5 hodiny

Lístky lze zakoupit na OÚ Vintířov v kanceláři č.6.  Zájemci, kteří se chtějí účastnit kurzu si musí lístky zajistit před konáním akce! 

skrýt komentáře

Vložení nového komentáře

Komentáře vyjadřují stanovisko přispěvatelů, je však zakázáno vkládat komentáře, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo právními předpisy. Je rovněž zakázáno vkládat komentáře, které mají formu komerční reklamy. Komentáře, které jsou v rozporu s uvedenými zásadami, budou smazány.

Copyright © 2018 Obec Vintířov | Kurz - dekorativní úprava čerstvého ovoce a zeleniny | Powered by beinside.cz
Prohlášení o přístupnosti | Informace o cookies