Aktuální informace obecního úřadu

23.06.2017, 13:28 | Informace obecního úřadu |

​Boží muka se opět vrátila zpět do naší obce


Před dávnými a dávnými časy stála v naší obci boží muka. V období po druhé světové válce se podstatná část ztratila a zbyla jen patka, tedy spodní část. To jak původní boží muka vypadala, si již dnes nepamatují ani pamětníci a tak se pátralo i ve Státním okresním archivu v Jindřichovicích (archiv Sokolov). V měsíci červen 2017 se¨vše povedlo realizovat a  boží muka se obnovená vrátila zpět do obce. Je pravdou, že se o několik metrů přiblížila blíže do obce, ale stále stojí v místech, kde stávala. Z informací, které uveřejnil na svém Facebookovém profilu historik Miloš Bělohlávek se jedná o obnovená boží muka z roku 1855, tento rok je i vytesán ve spodní části. Původní podoba se zachovala i v Topografii Loketska od Dr. Gnirse z roku 1927. Z pohledu historika M. Bělohlávka se jedná o povedenou a věrnou kopii. Restaurátorské práce na obnově prováděl pan Jiří Pavlík z Ostrova a na chybějící části božích muk, byl jako stavební materiál použit opravdový kámen.Tak až půjdete do naší obce směrem od města Chodova , poohlédněte se za křižovatkou do pravé strany, tam stojí ve své plné kráse.
Přidejte první komentář

Copyright © 2018 Obec Vintířov | ​Boží muka se opět vrátila zpět do naší obce | Powered by beinside.cz
Prohlášení o přístupnosti | Informace o cookies